Heal Your Life®
(Hayatınızı İyileştirin)

 

Heal Your Life® Çalışma Grubu 10 haftalık bir grup çalışması olup, Patricia J. Crane, Ph. D. tarafından geliştirilmiş ve Louise L. Hay tarafından onaylanmıştır.

Louise L. Hay’in çok satan kitabı You Can Heal Your Life – (Türkçe’ye çevirilen adı: Düşünce Gücüyle Tedavi) ve ek materyaller ile bu çalışma iki günlük Heal Your Life atölye çalışmasıyla aynı amacı sunar: Yaşamınızda pozitif dönüşüm yaratmak. Ancak çalışma, grup tartışmaları ve haftalık olarak deneyimlenen süreçler ile sizi daha farklı destekler. Ayrıca bu yaklaşım yeni uygulamaları ve felsefeleri düzenli olarak günlük yaşantınızla birleştirmenize izin verir.

Haftada 1 kez yapılan grup toplantıları 2,5 - 3 saat arasında sürer. Her bir toplantının sonunda “Gelişim Çalışması” alırsınız. Takip eden haftadaki toplantıda gelişim çalışmasının sonuçlarını; düşüncelerinizi ve duygularınızı değiştirmenin bir sonucu olarak yaşamınızın nasıl değiştiğini paylaşmanız beklenmektedir.

Birçok katılımcı hem 2 günlük atölye çalışması hem de çalışma gruplarını farklı zamanlarda tamamlamaktadır. Bazı katılımcılar, grup enerjisinin desteği ile ilerlemeyi ve gelişmeye devam etmek için düzenli olarak tekrarlamayı tercih ettiğinden, bu çalışmaların gerçekleştirilme sıralaması önemli değildir.