Hakkımızda

Merak ediyor musun, bu dünyada tam potansiyelini yaşayan SEN, acaba KİMsin? 

Yaşamlarında daha derin anlam arayışı içinde olan pekçok insan, dolu dolu yaşanan, dengede ve kalıcı mutluluğun deneyimlendiği bir hayatı yaşamanın hayalini kuruyor. Anlamı ve yaşamdaki misyonunu keşfetmiş, hayatının her alanı dengeli ve mutlu bir yaşam deneyimi her insanın doğuştan getirdiği bir haktır. Kahramanın Hikayesi'ni bilirsiniz. Hepimiz kendi hikayelerimizin kahramanı olarak adına "yaşam" denen bu oyunda rol alıyoruz. Zaman zaman kendinizi ve yaşamınızı sorduladığınız, hatta bir amacınızın olup olmadığını sorguladığınız anlarınız oluyordur. Bir "eksiklik" "boşlukta olma" duygusu, ya da ne yaparsanız yapın birşeylerin ters gidiyor olması size tanıdık geliyorsa eğer, merak ediyorum arzuladığınız yaşamı tasarlamanız ve yaşamanız için size nasıl destek olabiliriz? "Mutluluğun dışarda değil içeride olduğu" bilgisi rehberliğinde tam potansiyelinizi keşfettiğiniz ve yaşadığınız, içsel gücünüzü hayatınızın tüm alanlarında harekete geçirdiğiniz bir yaşam aslında mümkün. Psikoloji Bilimi & Sanatını, Koçluk ve NLP (Nöro Linguistik Programlama) yaklaşımlarıyla harmanlayarak hem bireylere hem de kurumlara yönelik gelişim ve dönüşüm programları hazırlarız. Amacımız, istekli olan her bireyin kendi kaynaklarını tanımasına, kısıtlayıcı inanç-duygu-düşüncelerini fark ederek bilinçli bir yaklaşımla tam potansiyelini keşfetmesine alan açabilmek. Bireylerin zihin-beden-ruh bütünlüğünü fark ederek kendi kullanma kılavuzlarını anlamasına, yaşamının yönetimini ele alarak geleceğini tasarlamasına, yaşamını kendine özgü bir şekilde oluşturmasına hizmet etmektir. Anlamını fark etmiş her bir yaşamın dünyada yaratacağı katkıyı hayal etmek ise bizim en büyük motivasyonumuz.

İnsanın derinliğini çok küçük yaşlarda anlamaya çalışan Hülya, insanı ve kendini tanımaya olan merakının hergün arttığı bir çocukluk ve ergenlik geçirir. Geçmişe göz attığı anlarda o dönemlere dair en net hatırladığı, kendini tanıma isteği, yaşamına dair sessizce kurduğu hayalleri ve içten içe hissettiği “insanlığa anlamlı bir katkı sağlama” motivasyonu olur. Bu merakını ve keşfedeceklerinin heyecanını takip eder; İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü, Endüstri Psikolojisi alanına odaklanarak tamamlar. Mezuniyetinin ardından öğrenmeye, gelişmeye ve üretmeye once Kanada’da sonra Amerika’da devam eder. Kurumların dinamiklerini anlayabilmek ve iş hayatına dair bütünsel bir bakış açısı kazanabilmek amacıyla Kanada'da MBA yüksek lisansını İnsan Kaynakları Yönetimi alanında tamamlar. Ardından Endüstri Psikoloğu şapkasıyla kurumlarda çalışan gelişimini destekleyen projeler yürütür. Yurtdışında geçirdiği 5 yılın ardından Türkiye’ye döner. Davranış Bilimleri Enstitüsü çatısı altında Endüstri Psikoloğu şapkasıyla, çalışan gelişimini ve verimliliğini destekleyen projeler gerçekleştirmeye devam eder. Ardından uluslararası bir firma olan BASF Kimya’nın İnsan Kaynakları Departmanı’nda Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin Eğitim ve Gelişim faaliyetlerinden sorumlu olur.

Hülya Ayav

Kurucu

Bu süreçte, potansiyelini keşfetme yolculuğu sırasında, kendi de dahil olmak üzere insanoğlunun daha derin anlam arayışı içinde olduğunu gözlemler. İçinde araladığı kapılar onu Pozitif Psikoloji öğretileriyle, ardından Koçluk yaklaşımıyla buluşturur. 2007 yılında FA Coach Academy ve 2011 yılında Erickson College International’dan aldığı eğitimler vasıtasıyla edindiği Profesyonel Koç şapkası ile yaşamının her alanı daha da renklenir. Değerleriyle uyumlu bir yaşamın önemini derin bir seviyede fark eden Hülya, 2011 yılı itibariyle kendi işini kurarak odağı "insan" olmaya devam eder. Yaşam boyu sürdüğüne inandığı “öğrenci” rolünün ortaya çıkardığı çocukça merakıyla insanın sistemini tanıma yolculuğu daha bütünsel, kapsayıcı ve farklı düzlemlerde devam eder. Louise L. Hay ve öğretileriyle tanışır. Louise L. Hay tarafından geliştirilen, kendi hayatında pek çok dönüşüme aracı olan öğretilerin yer aldığı “Heal Your Life® (Hayatınızı İyileştirin)” atölye çalışmasının eğitmenlik sürecini tamamlar ve ardından Heal Your Life® Koçluk lisansını da alır. 2017 yılı itibariyle Uluslarası Koçluk Federasyonu'ndan (ICF) Akreditasyonunu tamamlayarak PCC (Professional Certified Coach) ünvanını alır. Bu süreçte tamamladığı NLP (Nöro Linguistik Programlama) Uzman Uygulayıcılığı Programı ardından çalışmalarına NLP yaklaşımını da ekler.

Temel değerlerinden biri olan “Aile”sinin varlığının, oğlunun doğumuyla hayatına giren “Anne” rolünün getirdiklerinin yaşamına çok farklı bakış açıları kattığını deneyimler. Oğlunun ‘büyüme’ sürecinin kendi ‘büyüme’ sürecine kattıklarını keşfeder. Hülya, kendi yolculuğu sırasında her geçen gün derinleşirken, uzmanı olduğu alanlarda “insanlığa hizmet” etmeyi adanmışlıkla ve keyifle sürdürüyor. Psikoloji Bilimi & Sanatını, Koçluk ve NLP yaklaşımıyla harmanlayarak bütünsel bir yaklaşım sunduğu hizmetler veriyor. Tam potansiyelini keşfetme ve performansa dönüştürme yolunda ilerleyen bireylere, gelişmeyi seçen kurumlara kurucusu olduğu Morpheus Gelişim Merkezi çatısı altında katkı sağlamaya devam ediyor.