Heal Your Life®
(Hayatınızı İyileştirin)

 

Louise L. Hay Hakkında

"Sevgi bildiğim en büyük silgidir. Sevgi en derindeki ve en acılı hatıralarımızı siler. Çünkü sevgi her şeyden daha çok derine iner. Acılarla dolu bir hayatı mı istiyorsun yoksa coşku dolu olanı mı? Seçim ve güç her zaman senin içinde. Gözlerinin içine bak, kendini ve içindeki küçük çocuğu sev."
“Love is the biggest eraser I know. Love erases even the deepest and most painful memories because love goes deeper than anything else. Do you want a life of pain or one of joy? The choice and power are always within you. Look into your eyes, and love you and the little child within.” —Louise L. Hay

Gerçek bir cesaret ve başarı öyküsü

Louise, kitabında açıkladığı teknikleri kullanarak travmatik yaşadığı büyüme dönemini aşarak, yaşamını sınırlayıcı inançlarını geride bırakmaları ve hayal ettikleri yaşamı yaratmaları için başkalarına yardım etmeye adar. Louise’in hayatı gerçekte 1970 yılında New York’ta başlar. Pozitif olumlamaların ve ruhsal bağın gücünü öğrendiği bu sürede fiziksel semptomları, zihinsel sebepler ve olumlamaları anlatan Heal Your Body adlı kitabını yazar. Ardından ABD çapında seyahat eder ve konuşmalar yapar. Kendisine kanser teşhisi konduğunda, iyileşmek için kendi yöntemlerini kullanır.
Daha sonra Louise, tekrar Kaliforniya’ya taşınır ve burada çalışmaları güçlü şekilde gelişir. You Can Heal Your Life ­– (Türkçe’ye çevirilen adı: Düşünce Gücüyle Tedavi) adlı kitabını yazar. Kitap dünya çapında 35 milyonluk bir satış rakamına ulaşır. Hay House’u kurar. Evindeki oturma odasında bir AIDS destek grubu oluşturur ve grup her hafta West Hollywood spor salonunda buluşan 800 kişilik bir topluluğa dönüşür.
Louise L. Hay kişisel gelişim hareketinde önemli bir öğretmendir. Verdiği temel mesaj - kendini sevmenin önemi- milyonların hayatını dönüştürmüştür.