Heal Your Life®
(Hayatınızı İyileştirin)

 

Louise L. Hay Hakkında

"Kim olduğunu, ne olduğunu ve yaptığını sev."

Louise L. Hay, 1980’li yıllardan itibaren dünyada “insanın kendisini ve hayatının her alanını iyileştirme” akımının öncüsü olmuş, kişisel gelişim dünyasının en önemli öğretmenlerinden birisidir. Günümüz kişisel gelişim kitaplarının dünyada bir milyon gibi bir satış rakamına ulaşması çok başarılı bir kriter olarak değerlendirilirken, kendisinin “You Can Heal Your Life” (Hayatınızı İyileştirebilirsiniz) kitabı elli milyon gibi bir satış adedine ulaşmış, dünyada neredeyse her dilde yayınlanmıştır. Louise L. Hay bu kitap haricinde satış rekorları kıran birçok kitap yazmış ve milyonlarca insanın hayatına değer katmıştır

Louise L. Hay, hayatında çocukluk döneminden itibaren geçirdiği ağır deneyimlerden kendisini büyütmeyi başarmış, sonrasında da insanlara bunun yöntemlerini öğretmiş, büyük bir hayat öğretmenidir. Dünyada en çok bilinen hikayesi ise orta yaş döneminde yakalandığı kanser hastalığını içsel gücüyle kendisinin tamamen iyileştirmiş olmasıdır. Gerek kendi süreçleri sırasında, gerekse başkaları ile yaptığı yoğun çalışmalarda insanın doğasını zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel olarak dört boyutlu şekilde bütünsel olarak ele almış, tüm bu yapıyı Evren’in bilimsel gerçekleri ile birleştirerek derin, kalıcı ve bütünsel yöntemler geliştirmiştir. Louise L. Hay bu alanda belki de son 30 yıldır referans noktasıdır. Yetiştirdiği öğrenciler de kişisel gelişim alanında onun yöntemlerini temel alarak birçok kitap yazmış, başkalarını eğitmiş ve dünyada kişisel gelişim alanında sayılı isimler arasına girmişlerdir.

Yaşamının son günlerine kadar kitaplarını yazmaya devam etmiş ve dünyada büyük kişisel gelişim organizasyonlarında konuşmalar yapmıştır. Kurduğu Hay House adlı yayınevinden dünyanın en ünlü kişisel gelişimcileri kitaplarını yayınlamaktadır.

Louise L. Hay, tüm öğretilerini ve felsefesini insanlara dünyanın her yerinde öğrenme ve deneyimleme şansını veren Heal Your Life® Workshop’ı tasarlamıştır. Kendisiyle yıllarca beraber çalışmış ünlü konuşmacı ve yazarlar Psk. Dr. Patricia Crane ve Rick Nichols bu workshop’ı insanlara deneyimletecek Workshop Liderleri yetiştirmeye başlamışlardır. Heal Your Life® eğitimlerini dünyada veren tüm eğitmenler, kendilerinin özel eğitiminden geçerek lisans almak durumundadırlar.