Koçluk

İnsanın özüyle bağlantya geçerek KİM olduğunu idrak etmesine, içsel kaynaklarını keşfetmesine alan açan Bütünsel Koçluk, üyük bir duyarlılıkla insanların kendi öz potansiyelleri ve bütünlükleri ile hizalanmaları ve bu doğrultuda içsel tatmini deneyimleyeceği anlamlı bir yaşam kurmaları yönünde destek verir. Pek çok farklı teorik çerçeveden -Bilim dünyasında insana dair son dönemde keşfedilen bulgulardan kadim bilgeliklere kadar geniş bir perspektif- beslenir. 

Kendimize dair algımız ne ise başkalarının da bizde gördüğü odur. Kendimize doğru bir yolculuğa adım attığımızda aslında fark ettiğimiz şudur: “Düşündüğümden çok daha fazlasıyım.”

En önemli ilişkimiz kendimizle olandır. Kendimize ve hayatımıza dair algımız ise gerçeğimizdir. Kendi potansiyelinizi gerçekleştirmek istiyorsanız eğer, her türlü olasılığa kendinizi açmanız için yaşam sizi pek çok farklı olayla varoluşunuzdaki kapasiteyi ortaya çıkarmaya davet eder. Bazen zorlayıcı olaylarla bu mesajları verir. Andaki farkındalığınız ve kendinize karşı duyarlı yaklaşımınız, bu süreçte oldukça önem taşır. Yaşamın zorladığı anlarda kimi zaman bunu nasıl yapacağınıza dair kafanız karışabilir. Tam bu noktada bütünsel koçluk, KİM olduğunuzun farkındalığı ile kendi bütünselliğinizi keşfetmenizi ve kendinizi gerçekleştirme yolunda adımlar atmanıza alan açar. İnsan olma yolculuğunda dengeli, keyifli bir yaşam deneyiminin yanısıra görünenin ötesine doğru farklı bir alan açılır.