Koçluk

İnsanın özüyle bağlantya geçerek KİM olduğunu anlamasına, içsel kaynaklarını keşfetmesine alan açan Bütünsel Koçluk, pek çok farklı teorik çerçeveden -Bilim dünyasında insana dair son dönemde keşfedilen bulgulardan kadim bilgeliklere kadar geniş bir perspektif- beslenir. Birçoğumuzun arzuladığı anlamlı ve tatmin edici bir yaşam deneyimi oluşturmak. Değişimin kaçınılmaz ve dönüşümün farkındalıkla olduğunu gözönüne aldığımızda bu yaklaşım büyük bir duyarlılıkla insanların kendi potansiyellerini ve bütünlüklerini keşfetmeleri ve içsel tatmini deneyimleyerek anlamlı bir yaşam kurmaları yönünde destek verir.

Kendimize dair ne düşünürsek başkalarının da bizde gördüğü odur. Değişim&Dönüşüm yolculuğuna adım attığımızda aslında fark ettiğimiz şudur: “Düşündüğümden çok daha fazlasıyım.”

En önemli ilişkimiz kendimizle olandır. Kendimize ve hayatımıza dair algımız ise gerçeğimizdir. Kendi potansiyelinizi gerçekleştirmek istiyorsanız eğer, her türlü olasılığa kendinizi açmanız için yaşam sizi pek çok farklı olayla varoluşunuzdaki kapasiteyi ortaya çıkarmaya davet eder. Bazen zorlayıcı olaylarla bu mesajları verir. Andaki farkındalığınız ve kendinize karşı duyarlı yaklaşımınız, bu süreçte oldukça önem taşır. Yaşamın zorladığı anlarda kimi zaman bunu nasıl yapacağınıza dair kafanız karışabilir. Tam bu noktada bütünsel koçluk, KİM olduğunuzun farkındalığı ile kendi bütünselliğinizi keşfetmenizi ve kendinizi gerçekleştirme yolunda adımlar atmanıza alan açar. İnsan olma yolculuğunda dengeli ve keyifli bir yaşam deneyimine doğru bir değişim/dönüşüm başlar.