LA

Duygusal, zamane adlandırması ile ‘spiritüel’ yolculukları yapmak kolay değil. Hele nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız. Hadi onu bildiniz diyelim, doğru ‘rehber’i nereden bulacaksınız? Özellikle bu dönem elinizi sallasanız birileri bir çalışma yapıyor. Benim kadar şanslıysanız, yakınınızda can dostlar vardır bu yollara yıllarını vermiş. Hülya benim karşıma bu dostlarımdan biri sayesinde çıktı.

Benim gibi ‘grup çalışmalarına’ rahatsız edici bir önyargı ve gerginlikle yaklaşıyorsanız, Hülya’nın çalışmaları, parçası olmak isteyebileceğiniz bir ‘yelkenli filosu’ gibi. Konu başlığı yıllardır ilgimi çekiyordu, bir grubun parçası olma önyargımı da Hülya’ya olan inancımdan dolayı kırmaya yeltendim. İyi ki de etmişim. Bu grupların en büyük özelliği ‘içine atma gruba at’ fonksiyonu. Yalnız değilsiniz ve birlikten illa ki 'içindeki kuvvete ulaşmanın’ formülü çıkıyor. 

Doğru rehber, kendi bildiği doğruları dayatan değil, ‘benim söylediğim dahil her şey sadece bir doğru, tek değil, siz de sorgulamaya devam edin’ diyebilen; her geleni sevgiyle ve anlayışla kabul edip egosunu rahatlıkla üzerinden çıkarıp, yan koltuğa asabilendir. Herhangi bir çalışmaya karar vermeden önce Hülya’nın bir çalışmasına, konuşmasına katılın. Bu size beklentilerinizin ne yönde olması gerektiği konusunda gerçek bir referans oluşturacaktır. Daha azı ile asla yetinmeyin.'

LA