17.01.2022

Özüne Dönüş Yolculuğu / 7 Şubat - 18 Nisan 2022

Kendiyle, yaşamla güven ve sevgi dolu bir bağ kurmaya gönüllü olanları 11 haftalık Özüne Dönüş Yolculuğu'na davet ediyorum.⁣

Tarihler: 7-14-21-28 Şubat; 7-14-21-28 Mart; 4-11-18 Nisan⁣
Saat: 20:00 - 22:30⁣
Yer: ZOOM ⁣

MODÜL 1 – KENDİMLE BULUŞMAK: Sinir Sistemimle Dostluk⁣

Ömrümüzün başlangıcından itibaren yaşamı sinir sisteminin filtrelerinden deneyimliyoruz. ⁣
3 buluşmadan oluşan bu modülde niyetimiz, sinir sistemimizi tanıyarak, en başından itibaren oluşturduğumuz otomatik reaksiyonlarımız yerine, bilinçli bir farkındalıkla sistemimizi yeniden düzenlemeyi öğrenmek ve aynı zamanda sinir sistemimizi hazırlayarak bir sonraki modülde derinleşebilmeye rahat ve güvenli bir alan açabilmek. ⁣

Keşfedeceklerimiz:⁣
Güvende hissetmenin nöro-biyolojisine bakış ve güvenlik hissinin bedenlendirilmesi; regülasyon (sinir sistemini düzenleme) becerisini kazanmak; zorlanmalarımız karşısında iç-dış kaynaklarımızın entegrasyonunu sağlayarak esnek dayanıklılığımızı güçlendirmek.

Yaşamı sinir sisteminin filtrelerinden deneyimleriz. Çocukken büyüdüğümüz evin, içinde serpildiğimiz ailenin koşullarına göre sinir sistemimiz şekil alır. Olaylar karşısında verdiğimiz tepkilerin biricikliği de buradan gelir. Kendi sinir sistemimizin bu reaksiyonlarını iyi anladığımızda, geçmişten bu ana tüm deneyimlerin bizde yarattığı hoş ve nahoş etkileri ile başka bir ilişki kurmak da mümkün olabiliyor. Büyüdüğümüz ortamda öğrendiğimizden farklı reaksiyonları hayata geçirmenin, sinir sistemimizi yeniden organize etmekle mümkün olduğunu artık biliyoruz. Kısa dönemli yapılan bu tarz çalışmalardan sonra dahi beyinde yeni bağlantılar oluştuğunun farkındalığı ile sinir sistemimizin rehberliğinde zihnimizi eğiterek, kalbimizi yumuşatarak, bütünlüğümüzü kucaklayarak esnek dayanıklılığı inşa etme potansiyelimiz hepimizde var.

İyileşmenin en derin formu sinir sistemi ve enerji/bilinç seviyesinde gerçekleşir. Enerji alanımız ne kadar güçlü ve stabilize olursa, bedenimizde -dolayısıyla yaşamımızın her alanında- şartlardan bağımsız bir şekilde daha güvende hissederiz. YUVAda olma hissi can bulur.

MODUL 2 – KALBİN UYANIŞI: Kendini Sev, Hayatını İyileştir®⁣

İlk 3 buluşmada sinir sistemimizi hazırlayarak başladığımız ve 8 buluşmadan oluşan bu modülde niyetimiz, kalbimizin yüzünü öze döndürerek, görünen ve görünenin ötesindeki tüm varoluşumuza kapsayabilme, sevgi bilincini idrak etme ve öz-sevgiyi deneyimleme yönünde yapılandırılmış bir programla yol almak.

Keşfedeceklerimiz:⁣
Louise L. Hay tarafından geliştirilmiş ve uzun yıllar birlikte çalıştığı Psikolog Dr.Patricia J.Cane ve Rick Nichols tarafından devam ettirilen Kendini Sev, Hayatını İyileştir® Programı, sevgi bilincine uyandırdığı kalplerin, sevme/sevilme kapasitesini genişleterek, kişinin kendisine ve varoluşa dair derin bir anlayışa alan açar. Program, aşama aşama ilerleyerek sevgi bilincini bedenlendirmeye odaklanan bir grup çalışmasıdır. Odağı içsel alana vererek, bilinçli bir farkındalıkla içten dışa doğru ‘iyi’leşme ve büyüme yolculuğu sunar. Bedensel, zihinsel, duygusal ve ruhsal alanlara yönelik yapılan çalışmalarla kişinin kendisiyle, var olan herşeyle ve yaşamla ilişkisine bakış açısı dönüşür. Değişimi / dönüşümü travmaya duyarlı ve güvenli bir alanda kucaklayacağımız bu modül sonunda kazanımlarınıza dair tüm detaylara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

Programın yapısı